Jak bude?

Zdroj a předpověď na dnešek: meteopress.cz

[23.10.2005] Kalmthout - 1. závod Světového poháru
Skvělý vstup do závodů Světového poháru
Po dramatickém spurtu Dlasky vybojoval vynikající třetí místo, když v bitvě o stupně vítězů porazil Erwina Verveckena řádově o 10 cm. Petr ukazuje, že mu změna přípravy zatím svědčí. Po neporazitelnosti v domácím poháru se při úvodním podniku Superprestige blýskl sedmým místem a při prvním závodu světového poháru v Kalmthoutu hned vyskočil na bednu. Bezesporu se tak nominoval mezi favority druhého závodu světového poháru, který se jede již tuto sobotu v jihočeském Táboře.
Jan Výborný (VybornySport.com)
Výsledky: 1. Sven Nys (Rabobank) 1u01:07, 2. Bart Wellens op 0:42, 3. Petr Dlask (Tsj) 0:46, 4. Erwin Vervecken; 5. Tom Vannoppen; 6. Richard Groenendaal (Ned) 0:48; 7. Sven Vanthourenhout 1:41; 8. Gerben de Knegt (Ned); 9. Enrico Franzoi (Ita) 1:44; 10. Wim Jacobs 1:55; 11. Camiel van den Bergh (Ned) 2:02; 14. Zdenek Mlynar (Tsj) 2:26; 18. Radomir Simunek (Tsj); 21. Kamil Ausbuher (Tsj) 2:45; 23. Zdenek Stybar (Tsj); 33. Martin Zlamalik (Tsj) 4:06; 39. Martin Bina (Tsj) 4:39; Zdroj: www.cyclocrossonline.be
Jirkův 1. start na závodě Světové poháru
Jirka zkazil start. Přestože startoval z první lajny, tak se v prvním kole pohyboval asi na 25. místě. Za dvě následující kola se posunul na 15. příčku. V polovině závodu okusil dokonce i 11. místo. Do cíle přijel v 8 členné skupině na 15. místě se ztrátou 59 vteřin na vítěze.
Výsledky: 1. Tom Meeusen (Essen) 36:14, 2. Robert Gavenda (Slk) op 0:02, 3. Jim Aernouts 0:28 , 4. Dries Govaerts 0:30; 5. Yannick Martinez (Fra); 6. Aurélien Duval (Fra); 7. Dennis Vanendert; 8. Boy van Poppel (Ned) 0:39; 9. Kevin Cant 0:55; 10. Vincent Baestaens 0:59; 11. John Ariesen (Ned); 12. Jordy Beuker (Ned); 13. Remco Broers (Ned); 14. David Menger (Tsj); 15. Jiri Polnicky (Tsj); 16. Cristian Cominelli (Ita); 17. Joeri Adams; 18. Ramon Sinkeldam (Ned) 1:03; 19. Dries Pauwels 1:26; 20. Lukas Prihoda (Tsj); 23. Jakub Stastny (Tsj) 1:52; 30. Jiri Podrazil (Tsj); 41. Ondrej Vobora (Tsj); Zdroj: www.cyclocrossonline.be
[16.10.2005] Ruddervoorde - 1. závod SP
Sedmé místo Petra Dlaska
V prvním závodě podniku Superprestige v belgickém Ruddervoorde skončil Petr na velmi dobrém sedmém místě, i když jak sám řekl, kdyby se po startu dostal do první skupiny jezdců, mohlo by být lépe… Další z Ćechù se do první desítky vešel už jenom Radomír Šimůnek, viz výsledky.
Výsledky: 1. Bart Wellens 57:16; 2. Sven Nys; 3. Wim Jacobs 0:09; 4. Gerben de Knegt (Ned) 0:13; 5. Erwin Vervecken 0:29; 6. Bart Aernouts 0:35; 7. Petr Dlask (Tsj) 0:43; 8. Sven Vanthourenhout 0:45; 9. Tom Vannoppen 0:52; 10. Radomir Simunek (Tsj) 1:10
[15.10.2005] Česká Lípa - 4. závod BC
Jirka
Jirkovi se závod vydařil. Tentokrát neměl žadný defekt a ani nespadl. Dojel na druhém místě a řekl si tak o nominaci na 1. závod Světového poháru v Kalmthoutu v Belgii v neděli 23.10.2005
Radek
U Radka nic nového, klidně bychom mohli použít reportáž z minulého týdne. Tedy opět první místo a opět zvýšil náskok na druhého Lukáše Smolu.
[9.10.2005] Neerpelt - závod II. kategorie UCI
Dlasky testoval formu v Belgii
Jen den po završení třetího vítězství v domácí sérii Budvar Cupu startoval Petr Dlask v belgickém Neerpeltu na závodě II. kategorie UCI (stejná kategorie jako je Budvar Cup). Cílem bylo otestovat prostředí a konkurenci před začátkem Superprestige, která startuje již tuto neděli!!! Petr nakonec dojel šestý, když celý závod jezdil ve skupině jezdců okolo osmého až devátého místa. S výsledkem je, jak sám říká spokojen, neboť už ví jak na tom je na příští týden.
Výsledky: 1. Bart Wellens, 2. Richard Groenendaal op 0:43, 3. Wim Jacobs op 0:56 , 4. Sven Nys 1:04, 5. Niels Albert 1:30, 6. Petr Dlask 1:44, 7. David Willemsens 2:26; 8. Radomir Simunek (Tsj) 2:56; 9. Erwin Vervecken 3:00; 10. Sven Vanthourenhout; 11. John Gadret (Fra); 12. Zdenek Stybar (Tsj) 3:18
[8.10.2005] Hlinsko - 3. závod BC
Petr
Petr opět vyhrál a připsal si tak v letošním Budvar Cupu již třetí vítězství. Hned po závodě se vydal na cestu do Belgie na první zahraniční závod letošní sezóny. Držme mu palce, ať se mu daří stejně dobře jako na domácí půdě.

Jirka
Jirka mohl být se svým výkonem spokojený a zároveň byl smutný. Svlékl totiž hned v prvním kole při nájezdu do lesa plášť a běžel až do druhého depa. Z něho výjížděl jako 32. při celkovém počtu 34 startujících. Vypadalo to, že závod je ztracený. Ale Jirka to nevzdal. Dostal se nakonec až na neuvěřitelnou 6. příčku. Škoda, že neměl více času. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby se jelo o jedno kolo víc. Vypadalo to, že Jirka by měl sil ještě dost.
Radek
Radek opět vyhrál, jen jeho náskok byl ještě větší než v předchozích závodech. I na pořadí za ním se oproti předchozím závodům nic nezměnilo - druhé a třetí místo Lukáš Smola a Dagmar Labáková.
[3.10.2005] Berlín - Cross im Park
Jirka
Byl to Jirkùv první start v reprezentaèním dresu. V první půlce závodu se pohyboval až kolem 12. místa, ale v druhé půlce se přes své soupeře přehnal a dotáhl to až na třetí příčku. První místo obsadil Robert Gavenda, druhé David Menger.
zleva: Jiøí Polnický, Robert Gavenda, David Menger
[2.10.2005] Loštice - 2. závod BC
Petr
Petr jel od začátku do konce na čele s náskokem, který až do konce závodu stále zvyšoval. Druhý v cíli Zdeněk Mlynář na něho ztratil 30 vteřin.

Jirka
Jelo se mi výborně. První dvě kola jsem se stále pohyboval na druhém nebo třetím místě. Ve třetím kole jsem poprvé spadl(celkem to nakonec bylo třikrát) při nájezdu ze silnice do terénu a propadl jsem se až na sedmou příčku. Asi dvě kola jsem se snažil dojet skupinu přede mnou ( Šťastný, Farkaš, Novotný, Podrazil). Když se mi to podařilo, spadl jsem podruhé, ale i tak jsem se posunul na 6. místo. Před nájezdem do posledního kola jsem předjel Ondřeje Voboru a Štěpána Novotného. Tak jsem se dostal na čtvrté místo a to už jsem udržel.
Radek
Radek odjel svůj závod tak, jak je u něho zvykem. Hned po startu se dostal do vedení a na tom se až do cíle nic nezměnilo. Jediný kdo se ho dokázal držet byl Lukáš Smola z CK Příbram. Závodník na třetí pozici na Radka ztratil jednu minutu, ale nad tímto výkonem je třeba smeknout. Nebyl to totiž závodník ale závodnice, která je navíc narozena ve stejném roce jako Radek a Lukáš.
[28.9.2005] Mladá Boleslav - 1. závod BC
Petr
Pro Petra to byl velmi důležitý závod, protože byl první, poté co změnil trenéra, tým a vybavení. A povedl se. Od poloviny závodu se usadil na špici společně se Zdeňkem Mlynářem. Vypracovali si značný náskok. V posledním kole se Petrovi podařilo Zdeňkovi odskočit a dojel si tak pro první pohárové vítězství letošní sezóny.

Jirka
Hned od druhého kola jsem jezdil na špici ve dvojici s Davidem Mengerem. Ve čvtrtém okruhu nás dostihl Gavenda, který startoval ze zadu a hned nám odjel. V šestém okruhu mi odjel David a já už jsem si pouze kontroloval třetí místo.
Radek
Pro Radka to byl první závod v dresu úřadujícího Mistra Republiky kategorie "Starší žáci". Díky Lukášovi Smolovi byl závod napínavý až do konce a Radek musel hodně šlapat do pedálù, aby nepřišel o svou neporazitelnost.
[24.9.2005] Most
Jirka
Po společném startu s muži jsem jel mezi juniory na druhém místě v těsném závěsu za Davidem Mengerem. Ve druhém okruhu jsem spadl, druhé místo jsem si přesto udržel, ale David mi odskočil na 30 vteřin. S tímto odstupem jsme jezdili až do cíle, zatímco ostatním jsme ujížděli.
Radek
Radek startoval s juniory. To bylo něco pro něho. Po startu byl nejprve třetí, potom ho předjel Marek Farkaš. Za ním si udržoval stále stejný odstup a tak Radek na prvním závodě ač věkem teprve starší žák, skončil mezi juniory čtvrtý.